Juwelier Brandligt Nassaulaan overvallen

BUSSUM - Een groepje overvallers heeft vanmorgen juwelier Brandligt aan de Nassaulaan overvallen. De 3 mannen drongen even na elf uur de zaak binnen en bedreigden het personeel met een voorwerp dat op een vuurwapen leek.

Ondertussen werden glazen kasten kapot geslagen en grepen de overvallers meerdere juwelen. Met een nog onbekende vangst sloegen de mannen vervolgens op de vlucht. Ze reden met een scooter weg. De brommer werd even later teruggevonden naast zwembad De Zandzee. Omstanders zagen de overvallers overstappen in een wit busje. Dat busje wordt momenteel nog gezocht. De politie doet met man en macht onderzoek door de hele buurt. Boven de wegen rond Bussum cirkelt een politiehelikopter op zoek naar de wagen.

De medewerkers van de zaak reageerden erg geschrokken op de overval, maar voelen nog geen behoefte om op de zaak te reageren. De winkel was voor de rest van de dag gesloten. De ondernemer aan de Nassaulaan werd anderhalf jaar geleden ook al eens overvallen. Toen probeerden overvallers 's morgens vroeg met een mokerhamer een raam aan gort te slaan. De juwelier en z'n vrouw waren toen al aan het werk en sloegen alarm. Omstanders probeerden de overvallers nog te achtervolgen, maar werden vervolgens bedreigd door de mannen. Twee van de daders kregen later een celstraf van ongeveer twee jaar.

Agenda

Wallenloop
Wallenloop
AV Tempo houdt in Naarden weer de Wallenloop. De Wallenloop is inmiddels uitgegroeid tot een bekend, gezellig en sportief evenement waar het hele gezin aan kan meedoen vanwege de verschillende afstanden die er gelopen kunnen worden. Aanmelden: www.wallenloopnaarden.nl.

Vestingmuseum
Vestingmuseum
tot maandag 20 mei
Het Vestingmuseum opent de deuren voor jonge bezoekers. Op zondag kunnen kinderen de Vleermuizenspeurtocht door de donkere gangen van het museum doen, een dag later worden oud- en nieuw-Hollandse spelletjes gespeeld. Het museum is beide dagen geopend van 12.00 tot 17.00 uur.

Stadswandeling
Stadswandeling
De stadsgidsen van de werkgroep Vestingstad Naarden houden weer stadswandelingen. Er wordt gelopen vanaf de Utrechtse Poort, een tocht duurt ongeveer 5 kwartier. Vertrek 12.30 uur, deelname € 3,- (volwassenen) of € 2,- (kinderen).

Pinksterbrunch
Pinksterbrunch
De Palmpit trakteert op een gezellige pinksterbrunch. Koffie met gebak om 10.30 uur. Vervolgens kan men op een groot tv-scherm een film bekijken. Aanvang brunch 12.30 uur. Aansluitend vinden er een bingo en spelletjesmiddag plaats. Entree € 10,-, aanmelden op 035-6938786.

Lezing: Amsterdams vervoer
Lezing: Amsterdams vervoer
Cees Schreurs geeft een lezing in de Antonius Hof. Het gaat over Amsterdams vervoer, van trekschuit tot Noord-Zuidlijn. Aanvang 14.30 uur, entree gratis.

Historisch Café
Historisch Café
Het Historisch Café opent weer de deuren. Deze keer geeft de heer Van Diest een lezing over 'De geschiedenis van het pond'. De lezing wordt gehouden in het Weegschaalmuseum aan de Turfpoortstraat. Aanvang 20.00 uur.

Cursus: mobiele telefonie
Cursus: mobiele telefonie
Wilt u graag leren omgaan met uw mobiele telefoon? Wilt u bijvoorbeeld graag weten hoe u een contact opslaat of hoe u een berichtje moet versturen? Vanaf 14:00 tot 15:30 uur komen de leerlingen van de Fontein in het kader van de maatschappelijke stage in De Palmpit om u hierbij te helpen. De hulp is gratis, u moet zich wel even opgeven bij Ria Schipper, op 035-6930789.

Cursus: iPad voor ouderen
Cursus: iPad voor ouderen
De Palmpit houdt voor de laatste keer de cursus 'iPad voor ouderen'. De cursus wordt gegeven door leerlingen van het Willem de Zwijger-college. De laatste les gaat over 'apps'. Opgeven kan op 035-6930789.

Mantra-avond
Mantra-avond
Er is een mantra meezing-avond in de Vrije School St. Michael aan de Esther de Boer van Rijklaan. Aanmelden op MantraBussum@gmail.com. Aanvang 20.00 uur, entree € 7,50.

Meer agenda